Teraz wydamy mniej na aplikacje Apple

Apple wzbogaciło App Store o nową funkcję Universal Purchase. Dzięki niej możemy kupić jedną aplikację dla platformy stacjonarnej oraz mobilnej.

Fani Apple cenią sobie desktopowe i mobilne systemy za szybkość działania oraz wygodę użytkowania. Mają one jednak poważną wadę, gdyż musimy podwójnie płacić za aplikacje. Jeśli bowiem kupimy program na iPhone’a, to nie możemy go wykorzystać na MacBooku. Trzeba nabyć kolejny, nawet jeśli różni się od pierwszego tylko nazwą. Dla osób posiadających komputery i smartfony tej firmy, jest to więc całkowicie niepotrzebny wydatek. Na szczęście koncern wprowadził zmiany, które pozwolą go uniknąć.

Jedna aplikacja dla wszystkich platform

W sklepie App Store pojawiła się nowa opcja o nazwie Universal Purchase. Umożliwia zakup jednej aplikacji, z której możemy korzystać na pozostałych platformach amerykańskiego koncernu. Funkcja obejmuje nie tylko same aplikacje, ale również zakupy dokonywane bezpośrednio w aplikacjach. Jeśli więc dokupimy jakąś zawartość do ulubionej przez nas gry na iPhone’a, to będzie dostępna również na Maca. Poprzednio musieliśmy nie tylko kupować oddzielnie aplikacje, ale też robić to samo z dodatkową zawartością. W portfelu zostanie nam więc więcej gotówki.

Oczywiście wdrożenie tego pomysłu wymaga współpracy ze strony deweloperów, którzy mogą nie być szczęśliwi z jego wprowadzenia. Wielu z nich będzie więc musiało włożyć sporo pracy w dostosowanie swych aplikacji. Oczywiście oznacza to również spadek zysków, gdyż klient nie będzie musiał dwukrotnie kupować tego samego programu.

Poza tym zapisane dane w już istniejących aplikacjach, w przypadku wielu platform nie mogą być łączone. Twórcy muszą więc usunąć je ze wszystkich wersji aplikacji, a to spowoduje utratę wszystkich powiązanych z nimi danych ze sklepu App Store. W tym strony aplikacji, ocen oraz recenzji. Oznacza to również brak możliwości aktualizowania samych programów.

Dla programistów oznacza to spory problem, gdyż będą musieli albo zachować wszystko tak jak jest, albo rozpocząć pracę od nowa. Naturalnie dotyczy to tylko istniejącego już oprogramowania, gdyż wszystkie nowe aplikacje będą już miały fabrycznie wbudowaną nową funkcję.

Universal Purchase

Źródło

You may also like...