Microsoft może rozszerzyć możliwości rysika Surface Pen

Nowy patent Microsoftu sugeruje, że przyszła generacja rysika Surface Pen, może mieć znacznie większe możliwości interakcji z oprogramowaniem. Będzie prezentował informacje oraz umożliwi sterowanie programami graficznymi.

Odkąd producenci sprzętu mobilnego zaczęli wyposażać swe urządzenia w rysiki, zaczęto wymyślać w jaki sposób można te akcesorium udoskonalić. Najnowsze piórka nie są już więc tylko zwykłym kawałkiem plastiku, służącym do obsługi sprzętu. Ale tak jak w Galaxy Note 9, mają wbudowany Bluetooth i mogą m.in., obsługiwać aparat.

Microsoft także chce znacznie rozszerzyć możliwości rysika Surface Pen, którego dodaje do tabletów Surface Pro oraz Surface Go. Na stronie USPTO znajdziemy bowiem najnowszy patent amerykańskiego koncernu, który sugeruje w tej materii daleko idące zmiany.

Surface Pen

Dokument opisuje akcesorium, dzięki którym użytkownik może wchodzić w interakcję z tabletem. Rysik posiada bowiem wbudowany ekran dotykowy, za pomocą którego użytkownik mógłby np., wybierać końcówki w programie graficznym. Wyświetlacz posiada również wskaźnik baterii, a także prezentuje powiadomienia z poczty elektronicznej.

Surface Pen

Jego funkcjonalność ma się przy tym zmieniać w zależności od sposobu trzymania, kąta i odległości od sparowanego urządzenia, siły z jaką trzymane jest piórko itp. W zależności od tych wszystkich czynników, rysik będzie oferował inne opcje.

Surface Pen

Pamiętajmy jednak, że jest to tylko patent, który w dodatku pochodzi z 2017 roku. Nie mamy więc pewności, że Microsoft zdecyduje się wykorzystać opisany w dokumentach pomysł w komercyjnym urządzeniu. Taki Surface Pan mógłby jednak znacznie usprawnić obsługę tabletów amerykańskiej firmy, więc nie możemy wykluczyć, że firma stworzy taki produkt.

Źródło: Freepatentsonline.com

You may also like...