Nowa funkcja Apple Watch przyda się diabetykom

Apple Watch otrzyma wkrótce funkcję pomiaru glukozy, co uczyni smartwatch niezwykle przydatny diabetykom. Posłuży do tego miernik G6 firmy Dexcom.

Od pewnego czasu możemy zauważyć, że Apple kładzie w swym sprzęcie mobilnym bardzo duży nacisk na funkcje związane z monitorowaniem pracy organizmu. Smartwatche amerykańskiego koncernu już od dawna zmierzą nam tętno. Natomiast najnowszy model potrafi wykonać badanie EKG, a nawet wykryć upadek. Firma z Cupertino najwyraźniej zamierza nadal podążać w tym kierunku, gdyż najnowsze wieści sugerują wyposażenie zegarka we współpracę z miernikiem glukozy.

Już od dłuższego czasu krążyły w sieci plotki sugerujące, iż Apple Watch zmierzy poziom glukozy. Tymczasem najnowsze doniesienia zdają się to potwierdzać. Serwisowi CNBC udzielił bowiem wywiadu Kevin Sayer, dyrektor firmy Dexcom, w którym potwierdził współpracę z Apple. Tak się składa, że Dexcom jest producentem mierników glukozy. A jej najnowszym produktem jest system G6, który producent dostosuje do współpracy z zegarkiem.

Podczas wywiadu Sayer potwierdził, że smartwatch będzie współpracował z firmowym miernikiem. Zegarek posłuży jako transmiter sygnału przesyłanego bezprzewodowo przez miernik G6. To jednak dopiero początek współpracy z firmą Dexcom i być może przyszłe wersje sprzętu noszonego, będą miały już tę funkcję wbudowaną w system watchOS

Apple Watch

Źródło: Cnbc.com

You may also like...