Oszuści wykorzystują śmierć prezydenta Wenezueli

Każda okazja jest dobra dla oszustów do wyłudzenia pieniędzy, tym bardziej, jeśli nadarza się takie wydarzenie jak śmierć Hugo Chaveza, prezydenta Wenezueli. Scammerzy po prostu nie mogli jej przegapić.

Wykorzystali ją więc w najlepiej sobie znany sposób, czy do rozsyłania emaili mających na celu wyłudzanie pieniędzy, licząc na to, że dzięki zamieszaniu uda im się odnieść sukces. Laboratoria firmy Kasperski wykryły kilka przykładów takich oszustw. Jeden z emaili został wysłany przez osobnika podającego się za wenezuelskiego przedstawiciela rządu, który szukał pomocy przy odzyskaniu pieniędzy za umowę sprzedaży ropy dla Południowego Sudanu.

W innym przypadku oszuści pisali w imieniu szefa ochrony Chaveza. Wmawiali, że zaufany przyjaciel byłego prezydenta Wenezueli, który rzecz jasna nie istnieje, trzymał na tajnym koncie bankowym pieniądze dla kochanki Hugo i prosił o pomoc w ich odzyskaniu obiecując przelanie 25 procent tych pieniędzy.

Oczywiście wszystkie te propozycje to typowy nigeryjski przekręt, doskonale nam znany już od wielu lat. Mimo to, zawsze znajdzie się osoba, która się nań nabierze.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...