Ouya zrezygnowała z procesora ARM

Ouya to konsolka na Androidzie, która jest oparta na procesorze Tegra 3. Nie każdy jednak wie, że w planach była również wersja na chipie ARM, lecz uznano, że nie spełnia oczekiwań i zdecydowano się z niej zrezygnować.

Już za kilka tygodni do sklepów trafi Ouya, najnowsza mikro-konsolka wyposażona w procesor Tegra 3 oraz Androiida. Na chwilę obecną nowa platforma dostarczana jest wyłącznie producentom aplikacji, a zwykli konsumenci mogą jedynie zamówić ją w przedsprzedaży i przygotować 100 dolarów na jej zakup.

Niestety system, który dokładnie przetestowany przez Futuremarka, nie jest szczytowym osiągnięciem techniki. Pod względem wydajności umieszczono go na dalekiej 73 pozycji, a to oznacza, że ponad 70 modeli smartfonów, jest od Ouya znacznie lepszych. Co więcej, nawet Galasxy SII Plus jest od niej wydajniejszy.

Zaletą systemu może być jedynie cena 100 dolarów, ale trzeba pamiętać, że do tego trzeba jeszcze dokupić kontroler kosztujący niemal połowę tego, a poza tym co roku wychodzić ma nowa wersja tej platformy. Tak więc, to co miało być rynkowym hitem, może stać się produktem, który przejdzie bez większego echa.

Źródło: Futuremark.com

You may also like...

2 komentarze

  1. kl3m3ns pisze:

    Kontroler jest z konsolą za 100 dolców, drugi kontroler trzeba sobie dokupić.

    • Marek pisze:

      Tak, ale tylko dla osób, które wsparły projekt finansowo. Przebąkiwano coś, że gdy konsola pojawi się na rynku, wówczas trzeba go będzie dokupić.