Facebook traci użytkowników w coraz szybszym tempie

Dzieło Marka Zuckerberga, jest nadal najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie. Nie wiadomo jednak jak długo utrzyma się na pozycji lidera, ponieważ notuje się coraz większe tempo opuszczania portalu przez użytkowników.

Z badań niezależnych analityków wynika, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, portal w ubiegłym miesiącu stracił ponad 6 milionów użytkowników, a jeśli podliczyć wynik z sześciu miesięcy, wyjdzie nam, że Facebook ma o 9 milionów osób mniej. W zasadzie nie byłoby się czym przejmować, gdyby nie fakt, że ten sam trend da się zauważyć w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Kanadzie oraz Japonii.

Dlaczego ludzie opuszczają Facebooka? Powodów może być kilka, a jednym z najważniejszych jest konkurencja. Na rynku pojawia się coraz więcej podobnych serwisów, jak chociażby Patch założony przez byłego pracownika Facebooka, a nie można też zapomnieć o Google+ oraz Twitterze. Jednak największym problemem jest znudzenie się usługą.

Facebook ma ogromną liczbę użytkowników i spory procent rynku, jednak wiele osób korzystających z portalu, jest już znudzonych tym co oferuje, idzie więc do konkurencji. Da się też zauważyć, że użytkownicy spędzają coraz mniej czasu na portalu. Nie licząc oczywiście polskich urzędniczek, które siedzą tam przez 8 godzin dziennie, w USA średnia pobytu na stronie spadła ze 121 do 115 minut. Teoretycznie to tylko 7 minut, ale spadek nastąpił w zaledwie dwa miesiące, więc jeśli trend będzie się pogłębiał, do końca roku może ubyć kolejne kilkadziesiąt minut.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...