Sony szykuje smartfona z 20 Mpix aparatem

Wyścig na megapiksele aparatów instalowanych w smartfonach, na razie jakby spowolnił, ale to nie oznacza, że rywalizacja całkowicie ustała. Sony może ją wznowić, ponieważ zapowiedziało telefon z 20 Mpix aparatem.

Japoński koncern latem bieżącego chce wprowadzić na rynek dwa nowe smartfony o kodowych nazwach Togari oraz Honami. Togari będzie pierwszym phabletem tej firmy, czyli odpowiednikiem Samsunga Galaxy Note, a więc telefonem z dużym ekranem. A nawet bardzo dużym, większym nawet, niż w produktach rywala z Korei Południowej, ponieważ Togari otrzyma aż 6,44″ ekran o rozdzielczości 1080 pikseli. Tak twierdzi jeden z użytkowników forum Baidu, który zapewnia, że jest testerem Xperii.

Słuchawka, która będzie bezpośrednim rywalem dla Galaxy Note III, ma współdzielić wzornictwo z modelem Xperia X, a więc otrzyma smukłą obudowę wraz z tylną ścianką w błyszczącej czerni.

Z kolei Honami ma być prawdziwą nowością w rodzinie produktów Sony. Mówi się, że smartfon zostanie wyposażony w aż 20 Mpix matrycę z optyką Carla Zeissa z ksenonowym błyskiem. Znajdziemy w nim także niezależny chip audio z Walkmana, S-Master MX Digital Amplifier, który zapewni nam najwyższej jakości doznania muzyczne.

Pozostałe komponenty także są z najwyższej półki, a więc 5″ ekran Full HD, 4-rdzeniowy najnowszy Snapdragon 800 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz bateria o pojemności 2700-3000 mAh. Specyfikacja sugeruje, że otrzymamy naprawdę znakomitej jakości sprzęt, przy którym iPhone 5S może okazać się zabawką dla dzieci.

Nie ma jeszcze dat premier obu urządzeń, lecz nieoficjalnie mówi się, że w Japonii mogą zadebiutować już w lipcu, zaś na światowe rynki trafią we wrześniu.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...