Galaxy S4 wkrótce zostanie pokonany

Wprowadzony właśnie do sprzedaży Samsung Galaxy S4, dzięki 8-rdzeniowemu procesorowi Exynos 5, jest obecnie liderem wydajności. Jednak swą pozycję utrzyma najwyżej do połowy bieżącego roku, ponieważ pojawią się na rynku szybsze modele.

Na połowę 2013 roku zaplanowana jest premiera nowego chipu Qualcomma – Snapdragon 800 taktowanego zegarem 2,3 GHz i produkowanego w technologii 28 nm. Qualcomm podkreśla, że procesor będzie o 40 % szybszy od poprzednika i wspierać ma nagrywanie filmów w UHD, jak również oferować grafikę w rozdzielczości 4K. Taki właśnie procesor otrzyma ZTE Grand Memo i będzie to pierwszy smartfon z tym chipem, ale wkrótce potem własne modele na rynek wprowadzą m.in. LG, Motorola oraz Pantech.

Oczywiście Snapdragon 800 nie zostawi w tyle Galaxy S4 z Exynosem 5, lecz wariant 4-rdzeniowy, w którym siedzi Snapdrgon 600.

Na razie oceny Galaxy S4 są podzielone. Z jednej strony mówi się o wspaniałym ekranie i dużej wydajności, z drugiej strony o obudowie z taniego plastiku oraz kilku innych mankamentach.

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...