Patenty Motoroli warte mniej niż sądzono

Motorola nie obłowi się na swych patentach. Należąca do Google firma liczyła na to, ze są one warte krocie, tymczasem amerykański sąd zdecydował, że ich wartość jest o wiele niższa.

Na początku bieżącego roku Motorola złożyła skargę przeciwko Microsoftowi dotyczącą naruszania patentów będących w jej posiadaniu. Domagała się 4 miliardów dolarów opłat licencyjnych podkreślając, że tyle właśnie warte są sporne patenty.

Amerykański sąd wyprowadził jednak Motorolę z błędu twierdząc, że wartość patentów została ogromnie przeszacowana i w rzeczywistości są one warte zaledwie 1,8 miliona dolarów i tyle właśnie Microsoft musiałby płacić Motoroli każdego roku, za możliwość ich używania. Motorola i tak powinna się cieszyć, ponieważ Microsoft szacował ich wartość na zaledwie 1,2 miliona dolarów.

Można się spodziewać, że wyrok na pewno nie spodoba się Motoroli, która liczyła na to, że zarobi ogromne pieniądze praktycznie na niczym. Z decyzji cieszy się natomiast David Howars, wice prezes Microsoftu, który powiedział, że jest to dobra decyzja, z której korzystają przede wszystkim konsumenci.

Jak widać, bycie patentowym trollem nie zawsze się opłaca.

Źródło: Theverge.com

You may also like...