iOS 14 będzie obsługiwał zaszyfrowane dyski

Apple przygotowuje kolejną aktualizację dla iOS 14, która spodoba się użytkownikom dbającym o prywatność. System będzie obsługiwał zaszyfrowane dyski.

Bezpieczeństwo danych w obecnych czasach ma kluczowe znaczenie, gdyż potrafią być niezwykle cenne i hakerzy chętnie je kradną. Najlepszą ich ochroną są oczywiście różnego rodzaju technologie szyfrowania. Problem jednak w tym, że nie wszystkie systemy operacyjne obsługują szyfrowane nośniki.

Takiej funkcji nie miała dotychczas platforma Apple, ale już niebawem się to zmieni. Amerykański koncern przygotowuje aktualizację dla iOS 14, dzięki której do iPada podłączymy zaszyfrowany dysk. Będziemy wówczas mieli swobodny dostęp do zapisanych na nim danych.

Dodam, że iPad już jakiś czas temu dostał możliwość podpięcia dysku, a dzięki aplikacji Files, zarządzanie znajdującymi się na nim plikami jest wyjątkowo wygodne. Teraz jednak będzie można obsługiwać także bezpieczniejsze napędy. Proces podpinania dysku będzie taki sam jak dotychczas. Jednakże szyfrowane dyski pojawią się teraz na bocznym pasku aplikacji Files.

Dostanie się do takiego napędu będzie oczywiście wymagało uprzedniego wpisania hasła. Jest jednak pewien haczyk, ponieważ aby można było korzystać z nowej funkcji, dysk musi być zaszyfrowany w formacie APFS. W innym wypadku nie będzie to działało. To może być spory problem, gdyż wiele użytkowników wybiera taki format, który jest kompatybilny z systemami Windows i Mac.

iOS 14

Źródło

You may also like...