OnePlus Nord dostanie podwójną kamerę do selfie

Pojawiają się kolejne szczegóły techniczne nowego smartfona OnePlus Nord. Z najnowszych doniesień wynika, że sprzęt będzie miał podwójną kamerę do selfie.

Chińska firma OnePlus w ostatnim czasie skupia się coraz bardziej na produkowaniu flagowców, całkowicie odchodząc od swych korzeni. Jej smartfony są coraz droższe, co nie podoba się fanom marki, doskonale pamiętających jak zaczynała swą działalność. Producent zdaje sobie sprawę, że poważnie zbacza z obranego pierwotnie kierunku, dlatego chce to zmienić i planuje więcej budżetowych modeli.

Jednym z nich będzie OnePlus Nord, którego oficjalna premiera odbędzie się już 10 lipca. Będzie to model ze średniej półki, który według początkowych doniesień miał oferować pojedynczą kamerę do selfie, podobnie jak seria OnePlus 8. Najnowsze wieści wskazują jednak, że ten element wyposażania będzie inny od pierwotnych założeń.

Przecieki twierdzą bowiem, że smartfon dostanie podwójną kamerę do selfie. Będzie składała się z 32 MP sensora oraz dodatkowej 8 MP matrycy z szerokokątnym obiektywem. Moduł kamery ma być zlokalizowany w dużym wycięciu znajdującym się w lewym górnym rogu, podobnie jak w serii Huawei P40.

Powyższe informacje nie są naturalnie oficjalne, ale jeśli się potwierdzą, będzie to spory skok jakościowy w sprzęcie tego producenta. Dotychczas montował bowiem jedynie 16 MP pojedyncze kamery, więc podwójna może sporo zmienić. Tym bardziej że, używa się ich nie tylko do robienia selfie, ale też wideorozmów.

Pozostałe przecieki sugerują obecność procesora Snapdragon 765G oraz 90 Hz ekranu. Nieoficjalnie mówi się również, że OnePlus Nord będzie kosztował około 330 dolarów. Konkrety poznamy jednak dopiero za kilkanaście dni.

OnePlus Nord

Źródło

You may also like...