Google Meet pozwoli ukryć bałagan w pokoju

Google Meet już wkrótce dostanie kilka nowych funkcji, pomagających korzystać z aplikacji. Jedna z nich to rozmazanie tła rozmówcy, pozwalające ukryć bałagan w pokoju.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że obecnie coraz częściej komunikujemy się za pomocą internetu, wykorzystując aplikacje do wideorozmów. Korzystanie z takich programów niesie jednak ze sobą ryzyko, że nasi rozmówcy zobaczą bałagan, który mamy w pokoju lub biurze.

Na szczęście coraz więcej tego typu programów posiada narzędzia pozwalające zmienić tło na zupełnie inne. Google Meet również otrzyma taką funkcję, choć będzie ona nieco mniej efektowna. Aplikacja dostanie możliwość rozmazania tła znajdującego się za rozmówcą. Wówczas nikt nie zobaczy naszego mieszkania, jeśli nie będziemy mieli na to ochoty.

Pojawi się także możliwość zastąpienia tła statycznym obrazkiem, aczkolwiek administrator będzie mógł wyłączyć tę funkcję. Dodatkowo aplikacja otrzyma nową funkcję uniesionej ręki. Gdy uczeń będzie chciał odpowiedzieć, wówczas aplikacja zarejestruje ten ruch i powiadomi i o tym nauczyciela. Dzięki temu internetowa lekcja stanie się bardziej naturalna.

Google Meet jest obecnie jednym z popularniejszych narzędzi używanych do zdalnej edukacji. Z aplikacji korzysta obecnie ponad 140 mln uczniów i nauczycieli z całego świata, a łączna liczba godzin zorganizowanych za jej pomocą lekcji, jest odpowiednikiem 1300 lat. Nowe funkcje z pewnością będą więc bardzo przydatne.

Google Meet

Źródło

You may also like...