Wyświetlacze AU Optronics zrewolucjonizują rynek smartfonów

Firma AU Optronics pokazała dwa nowe wyświetlacze do smartfonów, wyposażone w nowoczesne rozwiązania. W jednym zastosowano pełnoekranowy czytnik biometryczny.

Na rynku działa wiele firm produkujących wyświetlacze do smartfonów, a te najbardziej znane to Samsung, Sony, LG, czy JDI. Ich pozycja może wkrótce może być jednak poważnie zagrożona z powodu firmy AU Optronics, która zaprezentowała najnowsze rozwiązania na polu urządzeń mobilnych.

Podczas targów SID Display Week 2019, przedsiębiorstwo pokazało dwa zupełnie nowe wyświetlacze, mogące szybko podbić rynek smartfonów. Zastosowane w nich rozwiązania są bowiem rewolucyjne i zapewne zainteresują wielu producentów. Szczególnie oferujących urządzenia z nieco niższej półki, które dzięki temu również zaoferują nieco nowoczesności.

Pierwszy z zaprezentowanych paneli to 6,2″ LTPS LCD, adresowany dla firm, które decydują się na umieszczenie przedniej kamery w wyciętej w ekranie dziurze. Ten model oferuje najmniejszy na rynku otwór, którego średnica wynosi zaledwie 4,2 mm. Panel jest panoramiczny i ma rozdzielczość rozdzielczości 2520 x 1080 i proporcje 21:9. Firma zapewnia, że w przypadku tych parametrów, otwór w panelu jest praktycznie niewidoczny.

AU Optronics

Drugi ekran jest jeszcze ciekawszy. 6-calowy panel LTPS LCD nie posiada notcha, a jego rozdzielczość wynosi 2160 x 1080 pikseli. Zastosowano w nim jednak pierwszy na świecie pełnoekranowy optyczny czytnik odcisków palców. W przeciwieństwie do konkurencyjnych smartfonów, nie musimy tutaj dokładnie celować palcem w skaner, gdyż możemy go przyłożyć w dowolnym miejscu. Czytnik jest bowiem zintegrowany ze strukturą samego panelu. Z punktu widzenia użytkownika jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie od stosowanych obecnie.

AU Optronics

Oczywiście otwartą kwestią jest to, kiedy zaprezentowane ekrany ujrzymy w nowych smartfonach. Tego niestety na tę chwilę nie wiemy.

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...