HMD zapowiedziało następcę Nokii 7 Plus. Smartfon należy do programu Android One

Fińska firma HMD Global zapowiedziała właśnie model Nokia 8.1. Następca Nokii 7 Plus posiada Snapdragona 710 i należy do programu Android One, gwarantującego czystą wersję systemu.

Firma HMD Global, która jakiś czas temu przejęła markę Nokia, regularnie wypuszcza nowe telefony, oferowane pod tym legendarnym szyldem. Producent właśnie zapowiedział kolejny model jakim jest Nokia 8.1. Wbrew pozorom nowy sprzęt nie ma nic wspólnego z Nokią 8 Scirocco, gdyż jest to następca Nokii 7 Plus.

Jego specyfikacja techniczna przedstawia się bardzo interesująco. Przypadnie więc do gustu osobom potrzebującym mocnego smartfona, które nie mają odpowiedniego budżetu na zakup flagowca. Model zaliczany do średniej półki, przedstawia się niezwykle stylowo, głównie dzięki szklanej obudowie oraz aluminiowej ramce.

Za wyświetlanie obrazu odpowiada panel 6,18″ o rozdzielczości Full HD+, legitymujący się proporcjami 18.7:9. Pod maską pracuje Snapdragon 710 z 4 GB RAM, zapewniający płynne działanie samego urządzenia, jak również wszystkich uruchamianych na nim aplikacji. Natomiast 64 GB pamięci rozszerzanej kartą microSD, pozwoli zainstalować wiele programów oraz przechowywać mnóstwo zdjęć.

Fotografować możemy z kolei tylnym podwójnym aparatem z matrycami 12 + 13 MP, wyposażonym w optykę Zeiss wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Przednia kamera jest pojedyncza i posiada aż 20 MP matrycę. Producent dodatkowo wzbogacił aparaty w funkcje sztucznej inteligencji, takie jak automatyczne rozpoznawanie sceny.

Smartfon posiada również gniazdo słuchawkowe, zaś bateria o pojemności 3500 mAh, powinna zapewnić cały dzień pracy na jednym ładowaniu. Dodam, że systemem operacyjnym jest fabrycznie Android 9.0 Pie, a dodatkową zaletą jest przynależność smartfona do programu Android One. Oznacza to nie tylko czystą wersję systemu operacyjnego, ale również regularne aktualizacje.

Nokia 8.1 oferowana będzie w trzech wersjach kolorystycznych, a w Europie pojawi się w połowie grudnia. Brytyjską cenę tego modelu ustalono na 380 funtów.

Nokia 8.1

Nokia 8.1

Źródło: Slashgear.com

You may also like...