Meizu PRO 5 Ubuntu Edition zapowiedziany

Wprawdzie Android jest nadal najpopularniejszą platformą mobilną, to niektórzy producenci smartfonów eksperymentują z innymi systemami. Chińskie Meizu zapowiedziało właśnie model Meizu PRO 5 Ubuntu Edition.

Nie jest to pierwszy smartfon tego przedsiębiorstwa wyposażony w Ubuntu, gdyż w ubiegłym roku wprowadziło do sprzedaży Meizu MX4 Ubuntu Edition, a teraz serwuje kolejny model z tym systemem.
Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to jest on identyczna z Meizu PRO 5 na Androidzie, wprowadzonym do sklepów w ubiegłym roku i jest to model klasyfikowany jako flagowy, a więc wyposażony w bardzo mocne podzespoły. Wyświetlacz tego modelu ma 5,7″ i jest w technologii AMOLED, zaś obraz prezentuje w rozdzielczości Full HD. Pod maską znajduje się natomiast wyprodukowany przez Samsunga procesor Exynos 7420 z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci flash.

Smartfon posiada także 21 Mpix kamerę tylną z podwójną diodą LED, zaś do robienia selfie służy 5 Mpix kamera. Ma też Dual-SIM, z internetem łączy się poprzez 4G LTE, zaś bateria ma pojemność 3050 mAh.

Za kilka dni rozpocznie się jego przedsprzedaż i wtedy też poznamy dokładną cenę.

Źródło: Insights.ubuntu.com

You may also like...