Huawei P9 – najnowsze rendery

W najbliższy weekend w Barcelonie odbędą się targi Mobile World Congress 2016, na którym pojawi się również chiński koncern Huawei by zaprezentować swe najnowsze produkty, w tym także smartfon Huawei P9.

Huawei P9 to rywal dla takich modeli jak Nexus 6P czy też Samsung Galaxy S6 i oferuje mocne podzespoły ubrane w elegancką obudowę. Producent wyposaży go w 5,2″ ekran AMOLED, który jednak nie będzie wyświetlaczem QHD, lecz zwykłym Full HD. To trochę zaskakująca decyzja, gdyż konkurencja dawno już poszła w Quad HD, a niektórzy oferują już wyświetlacze 4K, wic Huawei P9 może nieco odstawać na tle rywali.

Jego sercem będzie natomiast Kirin 950, 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor stworzony przez inżynierów Huawei, który zostanie połączony prawdopodobnie z 4 GB pamięci RAM, choć niektóre źródła sugerują, że podobnie jak Galaxy Note 6, może mieć nawet 6 GB RAM.
W kwestii kamer Huawei P9 nie będzie się jakoś szczególnie wyróżniał i nieoficjalnie mówi się o 13 Mpix kamerze tylnej z nowoczesnymi opcjami zapewniającymi lepszą jakość wykonywanych zdjęć. Nie będzie natomiast czytnika linii papilarnych, gdyż producent chce zachować przystępną cenę urządzenia, więc postanowił zrezygnować z tego elementu.

Zobacz najtańsze smartfony

Ile trzeba będzie zapłacić za Huawei P9? Tego nie wiadomo, ale mówi się, że model podstawowy może kosztować tyle samo co Huawei P8, czyli około 530 dolarów. To oczywiście tylko spekulacje i oficjalne informacje na temat tego modelu uzyskamy już za kilka dni. Warto natomiast zerknąć na najnowsze rendery przedstawiające ten model.

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...