Steam Deck nie dostanie ekskluzywnych gier; Valve nie jest tym zainteresowane

Valve rozwiało nadzieje przyszłych posiadaczy konsoli Steam Deck na ekskluzywne gry. Firma nie jest tym zainteresowana, więc użytkownikom muszą wystarczyć tylko gry z PC.

Siłą każdej konsoli są ekskluzywne gry, tworzone tylko i wyłącznie na dany sprzęt, których nie oferują rywale. W ten sposób ich producenci zachęcają konsumentów do zakupu właśnie ich urządzenia. Microsoft ma więc serie Forza MotorSport oraz Halo, do Sony należy God of War oraz Uncharted, zaś Nintendo oferuje swym klientom Mario.

Niestety nie każda firma chce oferować swym klientom ekskluzywnych gier i zaliczymy do niego również producenta Steam Deck. Podczas eventu Steamworks Steam Deck, Valve rozwiało nadzieję potencjalnych właścicieli tego sprzętu na tytuły dostępne tylko na ich konsolę.

Firma poinformowała, iż nie jest chce, by deweoperzy tworzyli dla jej sprzętu ekskluzywne produkty. Uważa, że ponieważ Steam Deck jest praktycznie pecetem, to powinny na nim działać tylko tytuły pochodzące z komputerów osobistych. Urządzenie działa bowiem na stworzonej przez Valve platformie SteamOS zapewniającej dostęp do Steam Store oraz biblioteki gier ze Steamu.

Produkt umożliwia jednak dostęp do nieograniczonego pulpitu komputera, na którym można używać i instalować aplikacje innych firm. Zasadniczo oznacza to, że da się uruchamiać gry i programy pochodzące spoza Steama. Jednak tworzenie na konsolę ekskluzywnych gier, których nie dałoby się uruchomić na PC, nie ma większego sensu. Być może zwiększyłyby sprzedaż samej konsolki, ale też zirytowałoby to graczy, którzy jej nie posiadają.

Niestety na premierę Steam Deck przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Pierwotnie konsola miała trafić na rynek w tym miesiącu, jednak Valve przełożyło debiut na luty przyszłego roku.

Steam Deck

Źródło

You may also like...