Galaxy S7 w benchmarku AnTuTu

Za kilka dni Samusng oficjalnie zaprezentuje nam swój flagowy model Galaxy S7, a tymczasem benchmark AnTuTu już teraz wziął na warsztat oba warianty tego produktu, wyposażone w Snapdragona 820 oraz Exynosa 8890.

Galaxy S7 dostępny będzie w dwóch wariantach, jeden z procesorem Exynos 8890 wyprodukowanym przez Samsunga, natomiast drugi ze Snapdragonem 820 pochodzącym ze stajni Qualcommu. AnTuTu przetestowało oba warianty tego telefonu i jeśli zamierzacie kupić sobie Galaxy S7, to lepiej weźcie wariant ze Snapdragonem 820. Będzie co prawda ciężko, gdyż ten procesor ma być instalowany w edycji przeznaczonej na rynki azjatyckie, ale jest on znacznie szybszy. Znajdziemy go też w Galaxy S7 Edge dostępnym na rynku amerykańskim.
Z przeprowadzonych testów wynika, że Snadragon 820 okazał się około 20 procent szybszy od Exynosa 8890. Exynos zdobył w AnTuTu 105 000 punktów, a tymczasem najnowszy procesor Qualcomma uzyskał 125 288 punktów.

Naturalnie zawsze istnieje szansa, że benchmark nie jest prawdziwy. Jest też możliwość, że przedpremierowe oprogramowanie mogło dać nieco inne wyniki od finalnej wersji, dlatego warto poczekać na więcej testów, gdy urządzenie trafi już do sprzedaży.

Zobacz najtańsze smartfony

Dodam jednak, że niedawny test Snapdragona 820 przeprowadzony przez GFXBench również pokazał spory potencjał drzemiący w tym układzie, więc wynik AnTuTu może być prawdziwy.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...