Ten monitor do PC zadba o Twoje oczy podczas wielogodzinnej pracy

Eazeye to monitor, który może zainteresować wszystkie osoby, które pracują przy komputerze. Jego unikalna konstrukcja sprawia, że nie męczy oczu, tak bardzo jak klasyczne ekrany.

Każdy, kto z racji wykonywania pracy, musi każdego dnia spędzać wiele godzin przez komputerem, doskonale wie, jak bardzo negatywny wpływ ma to na jego oczy. Niebieskie światło emitowane przez diody LED podświetlające matrycę naszych monitorów oraz ekranów smartfonów, powoduje nie tylko przemęczenie oczu. Stwarza też ryzyko narażenia się na problemy zdrowotne. W skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń narządu wzroku, takich jak zwyrodnienia plamki żółtej, długotrwałe problemy z ostrością wzroku, wystąpienie lub pogłębianie wady krótkowzroczności.

Eazeye chroni nasze oczy

Producenci sprzętu starają się ograniczać jego emisję poprzez specjalne tryby pracy, a także wbudowane filtry. Nie są to jednak rozwiązania idealne. Jeśli więc chcecie dbać o własny wzrok, to być może zainteresuje Was projekt nowego monitora, który według twórcy, w ogóle nie emituje niebieskiego światła.

Eazeye
Źródło: Indiegogo

Produkt nazywa się Eazeye i pojawił się na platformie Indiegogo, gdzie konstruktorzy zebrali fundusze potrzebne na rozpoczęcie produkcji. Monitor ma 24” ekran o rozdzielczości 1080p oraz odświeżaniu 75 Hz. Wyposażono go w matrycę wyświetlającą 16,7 mln kolorów, której czas reakcji wynosi 14 ms. Do komputera podłączymy go za pomocą interfejsów HDMI lub VGA.

Eazeye
Źródło: Indiegogo

Unikalność tej konstrukcji polega na podświetleniu, które jest tutaj bardzo ograniczone i zasadniczo można powiedzieć, że go nie ma. Jak możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach, za matrycą znajduje się lustrzany panel. Kieruje na nią światło otoczenia, w ten sposób zapewniając jej podświetlenie.

Bardzo niskie zużycie energii

Konstruktorzy twierdzą, że w ten sposób ekran adaptuje się do oświetlenia, zapewniając przy tym wystarczającą jasność do pracy. Równocześnie całkowicie eliminując niebieskie światło. Ma to jeszcze jedną zaletę, ponieważ znacznie redukuje zużycie energii elektrycznej, które w tym wypadku wynosi jedynie 4 W. Przy dzisiejszych cenach prądu, może to być rozwiązanie bardzo korzystne dla naszych portfeli. Oczywiście nie można też zapomnieć o braku refleksów światła, które mogłyby przeszkadzać podczas pracy.

Eazeye
Źródło: Indiegogo

Z pewnością zastanawiacie się jak w takim razie korzystać z Eazeye w pomieszczeniach, w których światło jest przyciemnione. Projektanci pomyśleli także o tym, dlatego monitor wyposażono w LED’y, umożliwiające korzystanie z niego również w takich warunkach. Oczywiście mają one 3-kotnie zmniejszoną emisję niebieskiego światła, inaczej cała idea jego ograniczenia poszłaby na marne.

Gdybyście byli zainteresowani zakupem takiego monitora, zapraszam na stronę Indiegogo, gdzie znajdziecie jego szczegóły techniczne oraz będziecie mogli złożyć zamówienie.

Sprzęt pojawi się w sprzedaży w lutym przyszłego roku i w przeliczeniu będzie kosztował kosztował 4150 zł. Nie jest to wprawdzie mało, ale pamiętajmy, że nasz wzrok jest bezcenny, więc warto chronić go wszelkimi sposobami. A jeśli spędzacie wiele godzin przed komputerem, to taki sprzęt może się przydać.

Gdyby natomiast interesowały Was inne monitory do PC, to na tej stronie możecie sprawdzić ich ceny. #reklama.

You may also like...