Mattel ThingMaker – domowa fabryka zabawek

W 1964 roku firma Mattel po raz pierwszy zaprezentowała projekt ThingMaker, czyli system pozwalający samodzielnie tworzyć własne zabawki. Dzięki nowinkom technologicznym, marka powraca w nowej wersji i teraz oferuje klientom jeszcze większe możliwości.

Zabawki są drogie i nie każdych rodziców stać na spełnianie zachcianek swych pociech. Firma Mattel oferuje jednak zupełnie nową metodę ich pozyskiwania, a konkretnie mówiąc zamierza umożliwić klientom samodzielną ich produkcję. Znany koncern zabawkarski zaprezentował nową drukarkę 3D, która będzie oferowana pod szyldem ThingMaker i została zaprojektowana w taki sposób, by można było ją wykorzystywać do wykonywania własnych zabawek.
Cały system jest przyjazny dziecku, więc nie trzeba dysponować dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie projektowania różnych rzeczy, gdyż można skorzystać z gotowego katalogu projektów i wydrukować to co oferuje producent. Naturalnie można też puścić wodzę fantazji i korzystając ze specjalnej aplikacji na smartfona, samodzielnie stworzyć dowolny przedmiot.

Taka domowa fabryka zabawek jest już dostępna w przedsprzedaży m.in. na Amazonie, a kosztuje 299,99 dolarów. Do sklepów drukarka trafi natomiast jesienią bieżącego roku, a do tego czasu Mattel zamierza udostępnić więcej projektów, a także nowe kolory filamentu.

Najlepsze zabawki dla dziecka

Dodam, że aplikacja współpracująca z drukarką, dostępna jest za darmo na platformy iOS oraz Android, a więcej szczegółów na temat nowego produktu, uzyskać można na jego oficjalnej stronie.

Źródło: Thingmaker.com

You may also like...