OnePlus 7 będzie pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 855. Dostanie też modem 5G

Chińska firma OnePlus szykuje pierwszy smartfon z procesorem Snapdragon 855. Będzie nim OnePlus 7, który do sklepów trafi w pierwszej połowie przyszłego roku.

Chińskie firmy bardzo szybko wprowadzają w swym sprzęcie mobilnym nowe rozwiązania oraz wyposażenie pojawiające się na rynku. Szczególnie mniejsi producenci są w tej kwestii bardzo sprawni, gdyż wiedzą że w ten sposób mogą podnieść atrakcyjność swych urządzeń.

Pete Lau, szef chińskiej firmy OnePlus potwierdził właśnie, że jej najnowszy smartfon z Androidem, stanie się pierwszym urządzeniem wyposażonym w procesor Snapdragon 855, zaprezentowany przez Qualcomma. OnePlus 7 na sklepowych półkach znajdziemy już już w pierwszej połowie przyszłego roku, aczkolwiek dokładnej daty premiery nie podano. Dobrą wiadomością jest również to, że nowy produkt zaoferuje swym użytkownikom również możliwość korzystania z sieci 5G. To nowa technologia super szybkiego internetu, umożliwiająca korzystanie z wielu nowoczesnych usług sieciowych.

Chiński producent współpracuje już od kilku miesięcy z brytyjskim operatorem EE, testując nową technologię bezprzewodowej łączności. Teraz szef przedsiębiorstwa potwierdził oficjalnie nawiązanie z tym telekomem strategicznej współpracy. Dzięki niej, flagowiec OnePlus stanie się pierwszym w Europie urządzeniem z modemem 5G, oferowanym przez EE.

EE już potwierdziło uruchomienie sieci 5G w kilku brytyjskich miastach. Na początku pojawi ona się w takich lokalizacjach jak London, Cardiff, Belfast, Edinburgh, Birmingham oraz Manchester. W 2019 roku dołączą do nich Bristol, Coventry, Glasgow, Hull, Leeds, Leicester, Liverpool, Newcastle, Nottingham i Sheffield.

Pete Lau nie ujawnił na razie szczegółów specyfikacji technicznej modelu OnePlus 7. Poznamy je zapewne dopiero podczas targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress 2019. Tam też nowe urządzenie powinno zostać oficjalnie zaprezentowane.

OnePlus 7

Źródło: Neowin.net

You may also like...