iOS 11 usunie z App Store 200 tysięcy aplikacji

Sklep iTunes App Store, z którego użytkownicy iPhone’ów oraz iPadów pobierają aplikacje na swój sprzęt, może się niebawem mocno skurczyć. Premiera iOS 11 spowoduje bowiem zniknięcie aż 200 tysięcy aplikacji.

Wielu producentów aplikacji tworzy swe dzieła tylko do realizacji jednego zadania, więc są one na tyle proste w działaniu, że nie potrzebują cyklicznych aktualizacji. Zaliczymy do nich m.in., różnego rodzaju tapety, termometry oraz inne tego typu narzędzia.Niestety oznacza to, że spora część produktów dostępnych w App Store jest wciąż skrojona dla 32-bitowego systemu, więc przestaną działać na iOS 11. Platforma, która zostanie zaprezentowana podczas konferencji WDC 2017, może więc poważnie zredukować liczbę produktów dostępnych w cyfrowym sklepie.

Z prognoz firmy Sensor Tower wynika bowiem, że po premierze iOS 11 z iTunes App Store zniknie około 200 tysięcy aplikacji, które nie będą już działały na nowym systemie i jest to około 8% wszystkich dostępnych tam programów. Nie jest to dobra wiadomość przede wszystkim dla graczy, bowiem do właśnie gier jest najwięcej. Reprezentują one około 20% wszystkich 32-bitowych aplikacji. Następną dużą grupą programów do usunięcia, są aplikacje edukacyjne, jest ich bowiem 10%.

Apple rozpoczęło wspieranie 64-bitowych aplikacji od 2013 roku i jako pierwszy obsługiwał je iPhone 5s. W lutym 2015 roku firma nakazała deweloperom, by do czerwca tego samego roku wszystkie ich aplikacje były kompatybilne z 64-bitowym systemem. Jak widać nie wszyscy się do tego zastosowali.

Źródło: Sensortower.com

You may also like...