Nexus 6 dostanie downgrade do Androida 7.0

Google zapowiedziało udostępnienie użytkownikom Nexusa 6 downgrade z Androida 7.1.1 na Androida 7.0. Nie wiadomo dlaczego firma zdecydowała się na taki krok, ale być może ma to związek z problemami, które trapią ten model.

Nexus 6 jest sprzętem, który niespecjalnie się udał. Ciągle są jakieś z nim problemy, a teraz dowiadujemy się, że Google zdecydowało się na cofnięcie aktualizacji systemu operacyjnego z Androida 7.1.1 i powrót do wcześniejszego Androida 7.0.Takich działań się nie podejmuje chyba że, problemy z funkcjonowaniem sprzętu są już tak poważne, że nie ma już innego wyjścia. Google wprawdzie nie informuje dlaczego przygotowuje downgrade systemu, ale można się domyślić, że powodem są właśnie jakieś kłopoty.

I zapewne są dość poważne, ponieważ system aktualizacji Androida nie został zaprojektowany do łatwego przechodzenia na wcześniejsze wersje i może tylko dostarczać aktualizacje do świeższych wersji. Downagrade jest bowiem bardzo skomplikowany i wymaga przeprowadzenia fabrycznego resetu sprzętu.

Jest to więc pierwszy przypadek, gdy Google decyduje się na cofnięcie aktualizacji, dlatego użytkownikom sprzętu należy się z tego tytułu jakieś wyjaśnienie.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...