Samsung rozpoczął produkcję OLED’ów dla iPhone’a

Najnowsze doniesienia potwierdzają, że Samsung Display rozpoczął już produkcję wyświetlaczy OLED przeznaczonych dla iPhone’a 8. Ekrany zostaną wyposażone w funkcję 3D Touch.

Od kilku tygodni mówi się, że Apple chce wreszcie wprowadzić unowocześnienia do swych smartfonów. A jednym z nich będzie zainstalowanie w modelu iPhone 8 ekranu OLED, który staje się już coraz powszechniejszym wyposażeniem nowych telefonów.Informacje na ten temat były dotychczas tylko niepotwierdzonymi plotkami, ale najnowsze doniesienia wskazują, że Samsung Display rozpoczął właśnie produkcję takich ekranów, które mają na wyposażeniu funkcję 3D Touch.

Samsung jest wprawdzie największym rywalem Apple, lecz równocześnie jest liderem na polu wyświetlaczy w tej technologii, jest to więc jedyna firma, która może wyprodukować wystarczającą ilość ekranów by zaspokoić potrzeby Apple. Informacja pochodzi od źródła, które miało okazję uczestniczyć w spotkaniu dla VIP’ów, zorganizowanym przez Samsung Display na targach MWC 2017, gdzie koncern pokazał nowe panele OLED.

Z udostępnionych informacji wynika, że ekrany nie pojawią się tylko w nowym iPhonie, ale koreański koncern chce zastosować je również we własnych urządzeniach.

Dodam, że Samsung nie po raz pierwszy produkuje ekrany OLED czułe na nacisk. Takie panele już wcześniej montowano w smartfonach z Androidem i znajdziemy je m.in. w Huawei P9. Nowy panel będzie jednak znacznie bardziej zaawansowany technologicznie.

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...