Biały dom zbuduje USS Enterprise?

Kilka tygodni temu świat obiegła wieść o petycji skierowanej do Białego Domu, domagającej się zagwarantowania funduszy na budowę Gwiazdy Śmierci. Kolejna petycja jest równie interesująca.

W Białym Domu złożono niedawno następną petycję, która tym razem domaga się zbudowania prawdziwego okrętu Gwiezdnej floty – Enterprise, doskonale znanego fanom seriali oraz filmów Star Trek, którym kapitan Kirk wraz z załogą, przemierzał galaktyki, przeżywając po drodze mnóstwo przygód.Co ciekawe, autorem petycji jest inżynier BTE Dan, człowiek który w ubiegłym roku, na swej stronie internetowej przedstawił szczegółowe plany skonstruowania prawdziwego okrętu gwiezdnego Entertprise. Propozycja została złożona w Białym Domu poprzez oficjalny kanał “We the People”, dzięki któremu administracja rządowa musi odpowiedzieć na taką petycję, jeśli zostanie podpisana przez co najmniej 25,000 osób.

Dan pisze w petycji, że istnieją już techniczne możliwości zbudowania pierwszej generacji USS Entertprise i dlatego przedstawił taką właśnie propozycję. Niestety, biały dom nie wyraził zgody na poprzednią petycję i nie zamierza budować Gwiazdy Śmierci.

Źródło: Whitehouse.gov

You may also like...