Apple ma łatwiejszy sposób walki ze złośliwymi aplikacjami

Apple umieściło w App Store zupełnie nowy przycisk, pozwalający szybko zgłosić złośliwe aplikacje. Dzięki temu koncern będzie mógł znacznie sprawniej usuwać programy oszukujące użytkowników.

Nie da się ukryć, że Apple ma dość spory problem z zapewnieniem bezpieczeństwa użytkownikom App Store. Pojawia się tam bowiem coraz więcej złośliwych aplikacji, które często są obecne w sklepie przez dłuższy czas, mimo ich raportowania.

Jest to spory kłopot, gdyż takie aplikacje mogą narobić masę problemów. Niektóre są jedynie ordynarnymi podróbkami znanych programów, nastawionymi na oszukanie klienta. Wiele z nich bywa jednak złośliwych, instalując w naszym telefonie różnego rodzaju trojany, które mogą kraść hasła lub nas szpiegować.

Koncern postanowił więc zwiększyć efektywność walki z takimi aplikacjami i stworzył nowy przycisk umieszczony w App Store, który pozwala zgłosić problem. Użycie go przenosi użytkownika na kolejną stronę, gdzie może zgłosić konkretną aplikację pod kątem oszustwa.

Wprawdzie producent oferował już wcześniej sposób zgłaszania takich aplikacji, ale był on mało wygodny w obsłudze. Użytkownik przenosił się bowiem na specjalną stronę, gdzie musiał ponownie zalogować się na swe konto, co było dość uciążliwe. Nowy przycisk pozwala znacznie łatwiej zgłaszać podejrzane aplikacje.

App Store

Naturalnie to czy firma zajmie się zgłoszonymi programami jest już zupełnie inną historią. W przeszłości było z tym bowiem sporo problemów.

Źródło

You may also like...