Xiaomi wydłuża okres aktualizacji smartfonów do czterech lat

Xiaomi potwierdziło, że nowa seria Xiaomi 11T będzie miała znacznie dłuższe wsparcie. Smartfony otrzymają trzy generacje Androida, zaś poprawki bezpieczeństwa będą dostarczane przez cztery lata od rynkowej premiery.

Największym problemem współczesnych smartfonów jest bardzo ograniczone wsparcie ze strony producentów. Większość urządzeń dostępnych na rynku otrzymuje tylko dwie wersje Androida, zaś poprawki bezpieczeństwa pojawiają się jedynie trzy lata od premiery.

Czasem trwa to odrobinę dłużej, ale prędzej czy później producent przestaje dostarczać aktualizacje, jak w przypadku modelu Galaxy Note FE, który właśnie utracił wsparcie.

Na szczęście niektóre firmy doskonale rozumieją frustrację swych klientów i dlatego wydłużają wsparcie produkowanych przez siebie urządzeń. Xiaomi właśnie poinformowało, że nowa seria Xiaomi M11T będzie otrzymywała aktualizacje znacznie dłużej od innych modeli.

Modele 11 Pro oraz Xiaomi 11T dostaną trzy duże aktualizacje Androida, natomiast poprawki bezpieczeństwa będą dostawać przez cztery lata od premiery. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z nowych funkcji, zaś ich sprzęt dłużej zabezpieczy dane zapisane w swej pamięci.

Dodam, że nowa rodzina zadebiutuje na rynku już 15 września. 11T Pro będzie dysponował procesorem Snapdragon 888, 120 Hz wyświetlaczem OLED oraz 5000 mAh baterią i 108 MP głównym aparatem. Standardowy model otrzyma procesor MediaTek Dimensity 1200, zaś jego główny aparat dostanie 64 MP sensor obrazu.

Chińska firma nie wyklucza jednak, że w przyszłości wydłużone wsparcie rozszerzy także na inne modele smartfonów. Na razie nie podaje jednak konkretów, ale byłby to krok w dobrą stronę. Moglibyśmy znacznie dłużej korzystać z posiadanego sprzętu, ograniczając w ten sposób wydatki na elektronikę użytkową.

Xiaomi 11T

Źródło

You may also like...