PayPal zacieśnia współpracę z Google integrując się z jego aplikacjami

Najpopularniejszy system internetetowych płatności PayPal, stał się właśnie łatwiej dostępny dla użytkowników smartfonów z Androidem. Google zintegrowało go bowiem ze wszystkimi swymi najważniejszymi aplikacjami oraz usługami.

Jakiś czas temu firmy Google i PayPal rozpoczęły ze sobą współpracę, umożliwiając m.in., korzystanie z tego systemu w sklepie Google Play Store. Użytkownicy, którzy nie posiadają karty kredytowej, mogą w ten sposób wygodnie płacić za kupowane aplikacje. Teraz jednak współpraca obu firm została bardziej zacieśniona. Dzięki temu użytkownikom Androida będzie łatwiej korzystać z popularnego systemu płatności.

PayPal został bowiem zintegrowany z aplikacjami oraz usługami oferowanymi przez amerykański koncern. Jeśli więc połączymy nasze konto w tym serwisie z kontem Google, będziemy mogli nie tylko używać go w Google Play oraz Google Pay. Umożliwi nam to również wybranie go jako systemu płatności w innych produktach i usługach koncernu z Mountain Viewm, takich jak Gmail czy YouTube. Dodatkowo będziemy mogli używać go do bezpośrednich płatności, przekazując w ten sposób pieniądze naszym przyjaciołom lub rodzinie.

Największą zaletą nowej opcji jest duży poziom wygody. Użytkownik musi bowiem zalogować się tylko raz i dopóki się nie wyloguje, nie będzie już musiał się ponownie logować.

Dla wielu osób nowa funkcja bardzo się spodoba. PayPal oferuje bowiem wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji, więc jest chętnie wykorzystywany do kupowania w sieci. W przypadku jakichkolwiek problemów, odzyskanie pieniędzy jest bowiem bardzo łatwe.

PayPal

Źródło: Paypal.com

You may also like...