Cyfrowy asystent Ubisoftu pomaga graczom

Francuski koncern Ubisoft udostępnił wreszcie na całym świecie swój najnowszy produkt o nazwie Sam. Jest to cyfrowy asystent, zaprojektowany z myślą o graczach i dostępny na platformy Android oraz iOS.

Cyfrowy asystent staje się coraz popularniejszym narzędziem i kolejne firmy uruchamiają własnych pomocników, wykonujących różnego rodzaju zadania. Taką technologię zapragnął również mieć Ubisoft, jeden z największych wydawców gier wideo, który stworzył pomocnika o nazwie Sam.

Produkt pojawił się w styczniu, lecz do tej pory dostępny był jedynie w Kanadzie, gdzie przechodził testy. Teraz wydawca udostępnił go na całym świecie, oferując go użytkownikom smartfonów z Androidem oraz iOS. Sam pełni jednak zupełnie inne funkcje niż Alexa, czy Bixby dostępny dla sprzętu Samsunga. Nie zamówi nam więc taksówki i nie zajmie się kalendarzem spotkań. Aplikacja pomaga natomiast graczom, dostarczając informacji na temat używanych przez nich tytułów. Sam dostarczy m.in., opis gry, wskazówki, datę premiery w przypadku nadchodzących tytułów, statystyki w czasie rzeczywistym oraz wiele innych informacji.

Na chwilę obecną Sam posługuje się tylko angielskim, ale w przyszłości liczba obsługiwanych języków powinna wzrosnąć. Jeśli macie ochotę wypróbować nową technologię, to cyfrowy asystent dostępny jest w iTunes App Store oraz Google Play.

Cyfrowy asystent

Źródło: Play.google.com

You may also like...