Gazelle Bikes wprowadza na europejskie rynki dwa nowe rowery elektryczne

Holenderska firma Gazelle Bikes wprowadziła na europejskie rynki dwa nowe elektryczne rowery. C380 i T11 HMB to jednoślady turystyczne, stworzone na dojazdy do pracy oraz wypraw za miasto.

Wprawdzie sezon rowerowy już powoli dobiega końca, ale jeszcze jest dość ciepło, by można było dojeżdżać jednośladem do pracy lub szkoły. Jeśli jednak ktoś teraz chce kupić nowy pojazd, to warto zainteresować się ofertą firmy Gazelle Bikes. Właśnie wprowadziła do europejskich sklepów dwa nowe modele Eclipse C380 oraz Eclipse T11 HMB.

Uniwersalne elektryczne rowery

Są to jednoślady turystyczne, które doskonale nadają się na codzienne dojazdy do pracy lub szkoły, czy też wypad na zakupy. Natomiast w weekend można nimi wyskoczyć poza miasto, by odpocząć na łonie natury. Wprawdzie wyglądają bardzo podobnie i dysponują tym samym silnikiem Bosch Performance Line CX generującym 85 Nm, to różnią się od siebie m.in. systemem napędowym.

C380 posiada bezstopniowy system przerzutek Enviolo Trekking, natomiast w modelu T11 znajduje się 11-biegowa przerzutka Shimano Deore XT. Nieco inna jest także masa, gdyż pierwszy model waży 28,3 kg, zaś drugi 27.2 kg, a także inne są kolory ramy.

W obu jednośladach zastosowano przednie zawieszenie z amortyzatorem o 75 mm skoku. Są również 27,5” koła, obute w 60 mm opony Schwalbe, zapewniające lepszą przyczepność na bezdrożach. O sprawne zatrzymanie dbają natomiast hydrauliczne hamulce tarczowe, zaś wbudowany akumulator gwarantuje 135 km zasięgu na jednym ładowaniu.

elektryczne rowery
Eclipse C380. Źródło: Gazelle Bikes

Natomiast zamontowany na kierownicy komputer Bosch Kiox 300, prezentuje najważniejsze informacje dotyczące podróży. Pokazuje nie tylko aktualną prędkość i przebyty dystans, ale też może przesłać statystyki podróży do dedukowanej aplikacji Gazelle Connect. Dużym plusem jest również wbudowany lokalizator GPS, który ułatwi odnalezienie roweru w przypadku jego kradzieży. Producent zapewnia także roczną polisę ubezpieczeniową od ewentualnych szkód.

elektryczne rowery
Eclipse T11 HMB. Źródło: Gazelle Bikes

Nowe rowery nie należą jednak to tanich. Za Eclipse C380 trzeba zapłacić 5999 euro, natomiast Eclipse T11 HMB wyceniono na 5499 euro.

Gdybyście jednak szukali tańszego elektryka, to na tej stronie możecie sprawdzić ceny rowerów w polskich sklepach. #reklama.

You may also like...