Honda wskrzesza legendarny skuter Motocompo; tym razem w elektrycznej wersji

Honda Motocompacto to najnowszy pomysł japońskiego koncernu na miejski transport. Ten elektryczny skuter jest kompaktowy i łatwo go przenosić.

Honda już od wielu lat obecna jest w przemyśle motoryzacyjnym, jednak jej projekty nie ograniczają się tylko do samochodów oraz motocykli. W latach 80-tych japoński koncern zasłynął niewielkim skuterkiem o nazwie Motocompo, zasilanym niewielką jednostką benzynową. Teraz postanowił wykorzystać rosnącą popularność elektrycznych osobistych środków transportu i wskrzesić dawny projekt.

Honda Motocompacto idealna do miasta

Firma zaprezentowała model Honda Motocompacto, będący współczesną wersją legendarnego pojazdu, który od oryginału różni się nieco wzornictwem, a także napędem. W tym gadżecie zastosowano bowiem silnik elektryczny.

Honda Motocompacto
Źródło: Honda

Najciekawsza jest jednak sama konstrukcja pojazdu, gdyż z wyglądu przypomina walizkę. Po rozłożeniu jego wymiary wynoszą 95 x 88 x 43 cm, zaś łączna masa to około 19 kg. Jest więc niezwykle kompaktowy, co może nieco obniżyć komfort podróżowania, ale za to sprawi, że przeciskanie się przez zatłoczone ulice nie będzie żadnym problemem. A gdy wyczerpie się nam bateria, możemy ze skuterem wsiąść do publicznego transportu.

Ze względu na małe wymiary, nie musimy go też zostawiać pod pracą lub szkołą i ryzykować, że zniknie gdy zechcemy wrócić do domu. Odpada więc konieczność stosowania specjalnych blokad czy systemów alarmowych, choć producent zapewne zadba o rozwiązania, które go odpowiednio zabezpieczą.

Honda Motocompacto
Źródło: Honda

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to Honda Motocompacto posiada 490 W silnik elektryczny. Natomiast akumulatory o pojemności 6,8 Ah, pozwolą pokonać około 19 km i rozwinąć maksymalną prędkość 25 km/h. Pełne ładowanie baterii zajmuje natomiast tylko 3,5 godziny z sieci 110V. Pod tym względem nie różni się od typowej elektrycznej hulajnogi, za to jest zdecydowanie wygodniejszy w transporcie.

Honda Motocompacto pojawi się w sprzedaży już w listopadzie bieżącego roku, a wyceniono ją na 995 dolarów. Produkt można będzie zakupić na oficjalnej stronie internetowej Hondy, a także w firmowych salonach samochodowych.

Gdybyście jednak woleli bardziej tradycyjną hulajnogę elektryczną, to na tej stronie możecie sprawdzić ich ceny w polskich sklepach. #reklama

You may also like...