Producenci podróbek szybsi od Apple; Pierwszy nieoryginalny powerbank do modelu iPhone 15

iPhone 15 trafi do sprzedaży dopiero w przyszły piątek, ale producenci podróbek pracują już nad nieoryginalnymi akcesoriami. Jednym z najnowszych jest powerbank MagSafe Battery Pack, wyposażony w gniazdo USB-C.

Apple wprawdzie walczy z procederem podrabiania swojego sprzętu oraz akcesoriów, ale działania firmy w tej materii są mało skuteczne. Chińskie firmy za nic mają sobie przepisy i, dlatego wciąż pojawiają się podróbki produktów oznaczonych logiem nadgryzionego jabłka, które kuszą klientów bardzo atrakcyjnymi cenami. Często trafiają do sprzedaży szybciej niż oryginalny sprzęt.

Kolejnym produktem, który może wyprzedzić oryginał, jest podrabiany powerbank MagSafe Battery Pack, przeznaczony do serii iPhone 15 i posiadający gniazdo USB-C. Na dawnym Twitterze oraz chińskiej platformie Weibo pojawiły się zdjęcia nowego gadżetu, który ma udawać oficjalną baterię amerykańskiego giganta.

iPhone 15
Źródło: Twitter/@MajinBuOfficial

Samo Apple wprawdzie na razie nie zapowiedziało takiego powerbanku, ale według nieoficjalnych doniesień, już nad nim pracuje. Przecieki sugerują, że nowy model zaoferuje możliwość połączenia ze sobą wielu akumulatorów w stos, co pozwoli równocześnie ładować kilka urządzeń. Gdy więc firma z Cupertino zdecyduje się wprowadzić go do oferty, podróbka już będzie dostępna.

iPhone 15
Źródło: Twitter/@MajinBuOfficial

Podróbka powerbanku z pewnością będzie dużo tańsza od oryginału. Wiele osób może się nim zainteresować, sądząc iż ma do czynienia z oficjalnym akcesorium. Parametry nie będą jednak nawet zbliżone do sprzętu Apple, nie mówiąc już o zagrożeniu, jakie może stanowić jego użytkowanie.

iPhone 15
Źródło: Twitter/@MajinBuOfficial

Z badań przeprowadzonych kilka lat temu wynika, że 99% podrabianych ładowarek Apple, nie spełnia żadnych norm i może grozić porażeniem. Nie można wykluczyć, że w przypadku tego powerbanku będzie podobnie.

iPhone 15
Źródło: Twitter/@MajinBuOfficial

Gdybyście natomiast chcieli kupić jakiś oryginalny powerbank, niekoniecznie do sprzętu Apple, to na tej stronie sprawdzicie ich ceny w polskich sklepach. #reklama

You may also like...