Android i Linux w nowej konsoli przenośnej Anbernic RG353P w stylu retro

Anbernic RG353P to najnowsza konsola przenośna, skierowana do graczy. Sprzęt posiadający dotykowy ekran, a także stylistykę retro, dostępny jest za 130 dolarów.

W ostatnim czasie namnożyło się całkiem sporo konsolek przenośnych, więc każdy fan grania poza domem, może przebierać w bogatej ich ofercie. I wciąż pojawiają się nowe modele, konkurujące ze sobą o klienta nie tylko wyposażeniem, ale też ceną, która czasami bywa bardzo atrakcyjna.

Fani konsol przenośnych uwielbiający styl retro, mogą zainteresować się najnowszym modelem Anbernic RG353P, który wczoraj pojawił się w sprzedaży. To niewielka konsolka wyposażona w 3,5″ ekran dotykowy, z matrycą IPS o rozdzielczości 640 x 480 pikseli.

Jej sercem jest natomiast czterordzeniowy procesor Rockchip RK3566. Bazuje na rdzeniach ARM Cortex-A55 taktowanych zegarem 1,8 GHz oraz posiada GPU Mali-G52 MP2. Producent zainstalował w konsoli także 2 GB pamięci LPDDR4X RAM, zaś gry można instalować na 32 GB pamięci flash eMMC 5.1.

Anbernic RG353P

Oczywiście nie zapomniano też o obsłudze kart microSD, którą zapewniają dwa sloty. Zapewne zastanawiacie się po co w tym sprzęcie aż dwa sloty na kartę pamięci. Producent nie umieścił ich tam jednak przypadkowo, gdyż miał w tym swój cel. Jeden służy bowiem do bootowania Linuxa, zaś drugi pozwala rozszerzyć pamięć użytkową sprzętu. Konsolka może bowiem pracować na dwóch systemach, mianowicie Androidzie oraz Linuxie. Ten pierwszy jest standardowym systemem operacyjnym, umożliwiając uruchamianie gier z Androida. Ale w razie potrzeby możemy przełączyć się na drugi, zyskując w ten sposób nowe możliwości.

Anbernic RG353P

Konsolę zasila 3500 mAh bateria, a dodatkowo posiada ona dwa porty USB-C oraz port HDMI. Ten ostatni umożliwia podłączenie jej do telewizora i zabawę na dużym ekranie. Anbernic RG353P dostaniemy w kolorze szarym lub czarnym przezroczystym, a kosztuje ona dokładnie 129,99 dolarów.

Anbernic RG353P

Źródło

You may also like...