Luksusowy smartwatch TAG Heuer prezentuje naszą kolekcję NFT

Szwajcarska marka TAG Heuer, wspólnie z firmą Clone-X stworzyła smartwatch TAG Heuer Connected Calibre E4 z obsługą NFT. Zegarek wyświetla na ekranie popularne tokeny.

W ostatnim czasie NFT bardzo zyskały na popularności i wiele osób chętnie je kupuje, licząc na szybkie wzbogacenie się. Problem w tym, że biznes ten nie jest w żaden sposób uregulowany prawnie i można bardzo łatwo stracić olbrzymie pieniądze. Przykładem takiej kosztownej wpadki jest nabywca tokena Pepe the Frog, który wyłożył na niego 500 tys. dolarów. Wkrótce potem twórca grafiki udostępnił ją całkowicie za darmo.

Mimo ryzyka tokeny przyciągają jednak uwagę, a niedawno na ten rynek wkroczył Instagram, który umożliwia prezentowanie cyfrowych kolekcji. NFT wspiera również szwajcarski producent zegarków TAG Heuer, który właśnie zaprezentował nowy smartwatch wyposażony we wsparcie dla tokenów.

NFT

Zegarek nazywa się TAG Heuer Connected Calibre E4 NFT i wyświetla na ekranie posiadane przez użytkownika tokeny, a także zapewnia dostęp do kilku portfeli kryptowalut. Posiadacz sprzętu, po sparowaniu go ze smartfonem może w ten sposób przesłać własne tokeny do zegarka, by prezentować je na ekranie. W ten sposób możemy pochwalić się przed znajomymi posiadaną kolekcją tokenów, które jak wiemy potrafią być bardzo wartościowe. Tokeny z popularnej kolekcji Bored Ape Yach Club mogą bowiem kosztować nawet po kilkanaście milionów.

Urządzenie wyświetla zarówno statyczne, jak i animowane tokeny, a w danej chwili może przechowywać kilka ich sztuk. Grafiki po przesłaniu zostaną oczywiście dostosowane do rozmiaru wyświetlacza i prezentowane w trzech wersjach oprawy.

NFT

Zegarek potrafi też połączyć się z siecią blockchain i zweryfikować własność przesyłanych NFT.

Źródło

You may also like...