WD ArmorLock: dysk odblokowywany smartfonem

Western Digital zaprezentował dziś bezpieczny dysk SSD. Model WD ArmorLock SSD posiada nowoczesny system szyfrowania chroniący ważne dane.

Nasze dane często bywają bardzo cenne, tymczasem dość luźno podchodzimy do kwestii ich przechowywania. Wiele osób trzyma je w chmurze, co może i jest wygodne, ale naraża je na przejęcie przez hakerów. Znacznie bezpieczniejszą metodą jest odpowiedni dysk, całkowicie odłączony od sieci, dodatkowo wyposażony w mechanizmy ochrony.

Taki nośnik pokazała dziś firma Western Digital, a nazywa się on WD ArmorLock i jest to bezpieczny dysk SSD. Napęd wyposażono w system szyfrowania, do odblokowania którego wykorzystujemy technologię biometryczną naszego smartfona. Nie musimy już bawić się z wpisywaniem PIN’u, co z punktu widzenia użytkownika jest mało wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy tylko połączyć dysk z komputerem, a następne sparować go ze smartfonem. Przykładamy wówczas palec do skanera i mamy dostęp do wszystkich danych.

WD ArmorLock

Dodatkowo zyskujemy funkcje znane już doskonale ze smartfonów. Mamy więc możliwość śledzenia ostatniej lokalizacji dysku, co przyda się w przypadku jego zgubienia. A także zdalnego wymazania danych lub sformatowania napędu.

WD ArmorLock oferuje prędkość zapisu/odczytu danych wynoszącą 1000 MB/s, a dostępny jest w wersji o pojemności 2 TB. Na amerykańskim rynku musimy za niego zapłacić 599 dolarów, a można go nabyć na oficjalnej stronie producenta.

Źródło

You may also like...