Telewizory LG bez obiecanej obsługi AirPlay 2 i HomeKit

Telewizory LG wbrew wcześniejszej obietnicy nie dostaną obsługi technologii AirPlay 2 i HomeKit. Dotyczy to modeli wyprodukowanych i wprowadzonych na rynek w 2018 roku.

LG szczyciło się tym, że w zeszłym roku jako jedna z pierwszych firm wprowadziła w swych telewizorach obsługę technologii AirPlay 2. Dzięki temu użytkownicy sprzętu Apple mogli bez żadnych przeszkód streamować treści wprost na telewizory. Natomiast korzystając z aplikacji HomeKit, mogli za pomocą telewizora kontrolować inteligentne urządzenia nie ruszając się z wygodnej kanapy.

Koreańska marka w kwietniu bieżącego roku zapewniła, że podobne funkcje trafią także do starszych modeli odbiorników, z 2018 roku. Ich właściciele będą jednak mocno rozczarowani, gdyż producent oświadczył, że wycofuje się z tych planów. Firma nie zamierza dostarczać nowych funkcji sprzętowi wyprodukowanemu przed 2019 rokiem.

Niestety takie zachowanie niezbyt dobrze o niej świadczy. Klienci liczący na spełnienie obietnicy na pewno nie będą szczęśliwi słysząc o zmianie decyzji. Szczególnie że są to modele dwuletnie, które mogłyby spokojnie otrzymać aktualizację.

Telewizory

Źródło

You may also like...