Huawei Honor Magic z własną inteligencją

Nowoczesne smartfony zasadniczo oferują swym użytkownikom praktycznie te same funkcje, a różnice pomiędzy nimi dotyczą przede wszystkim specyfikacji, a czasem także wyposażenia takiego jak modularna budowa, czy skaner tęczówki. Huawei chce to jednak zmienić.

Chiński gigant zajmujący się produkcją urządzeń mobilnych zapowiedział swój najnowszy model smartfona o nazwie Huawei Honor Magic, który znacznie różni się od urządzeń sprzedawanych do tej pory.Producent planuje bowiem wyposażyć go w sztuczną inteligencję. Smartfon otrzyma cyfrowego asystenta DeepThink. Dzięki niemu, smartfon nie będzie ograniczał się wyłącznie do wykonywania poleceń użytkownika. Będzie też mógł dostarczać mu sugestie związane z różnymi zadaniami, a także wyświetlać powiadomienia oraz aktywować funkcje adekwatne do określonej sytuacji.

Na przykład gdy sensory smartfona wykryją, że urządzenie znajdzie się w ciemnym pomieszczeniu, wówczas samoczynnie podświetli dotykowe przyciski, aby użytkownik nie miał problemu z ich znalezieniem. Dostarczy także wiele innych funkcji pomocnych w codziennym użytkowaniu sprzętu. Co ciekawe, asystent będzie używał kamery w podczerwieni by rozpoznawać oczy użytkownika, co pełnić ma funkcję swego rodzaju systemu autoryzacji. W ten sposób powiadomienia będą wyświetlane tylko właścicielowi telefonu oraz zaufanym użytkownikom. Oczywiście nie zabraknie też skanera linii papilarnych.Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to w Huawei Honor Magic znajdziemy 5,09″ ekran w technologii AMOLED o rozdzielczości QHD i gęstości pikseli 577PPI. Wyświetlacz będzie znajdował się pod zakrzywionym szkłem, umieszczony w obudowie wykonanej z aluminium, o grubości 7,8 mm oraz masie 145 gram. Pod maską znajdzie się natomiast procesor Kirin 950 z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci operacyjnej. Na tylnym panelu telefonu pojawi się podwójna kamera z 12 Mpix sensorami, zaś z przodu będzie 8 Mpix do wideorozmów i selfie. Systemem operacyjnym będzie Android 6.0 Marshmallow z firmową nakładką Honor Magic Live OS.

Wbudowana bateria o pojemności 2900 mAh, dzięki ładowarce Huawei Magic Power, w 30 minut naładuje się do 90%. Natomiast naładowanie do 40% zajmie 10 minut, zaś do 70% tylko 20 minut. Telefon obsługiwać ma również dwie karty SIM, a kosztować będzie w przeliczeniu 500 euro. Jego rynkowa premiera odbędzie się 25 grudnia. Na chwilę obecną Huawei planuje sprzedawać Honor Magic tylko w Chinach i nie wiadomo czy producent zdecyduje się wprowadzić go również na inne rynki.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...