Chińczycy zajmą się produkcją smartfonów BlackBerry

We wrześniu kanadyjska firma BlackBerry oficjalnie potwierdziła, że przestaje projektować i produkować smartfony. Oczywiście nie znaczy to, że jej sprzęt znika z rynku, gdyż jego wytwarzaniem zajmą się partnerzy. Jednym z nich jest chiński koncern TCL.

Kanadyjska firma BlackBerry to znana marka na rynku urządzeń mobilnych. Niestety ostatnie lata nie były dla niej najlepsze i mówiło się o jej wycofaniu się z rynku urządzeń mobilnych lub sprzedaży całej firmy.Kilka miesięcy temu zarząd firmy ogłosił, że BlackBerry przestaje projektować i produkować nowe smartfony, skupiając się tylko na oprogramowaniu. Urządzenia te nie znikną jednak ze sklepowych półek, gdyż teraz tym zadaniem zajmie się chiński partner, koncern TCL, który sprzedaje smartfony pod szyldem Alcatela.

Wiadomość ta nie jest dużym zaskoczeniem, gdyż TCL już od jakiegoś czasu współpracuje z BlackBerry i wspólnie wprowadzono na rynek dwa modele DTEK50 i DTEK60 oferowane jako Alcatele. Chiński partner zajmie się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą i wsparciem technicznym dla urządzeń sprzedawanych pod szyldem BlackBerry.Z kolei kanadyjska firma udostępni licencję na oprogramowanie oraz pakiety oprogramowania serwisowego.

Źródło: Blackberry.com

You may also like...