Kompaktowy Wuling Air EV zmieści się wszędzie i naładowany przejedzie 300 km

Chińska firma Wuling zaprezentowała swój najnowszy elektryk Wuling Air EV. Auto charakteryzuje się małymi rozmiarami, a w pełni naładowane przejedzie 300 km.

Coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin oraz opłaty za wjazd do centrów miast pojazdami spalinowymi sprawiają, że chętnie kupujemy elektryki. W dużym mieście takie auto świetnie się sprawdza, a jeśli jeszcze jest odpowiednio kompaktowe, to jeszcze lepiej, gdyż nie ma problemów z parkowaniem.

Z parkowaniem na pewno nie będą mieli problemów nabywcy nowego elektryka Wuling Air EV, który pojawi się w Indonezji. Będzie to pierwszy elektryk chińskiego producenta, oferowany poza rodzimym rynkiem. Pojazd o wymiarach 292 x 148 x 160 cm wyposażono w 40-konny elektryczny motor. Ta jednostka pozwala mu rozpędzić się do maksymalnie 100 km/h. Nie jest to wiele, ale ten maluch zaprojektowano głównie do jazdy w mieście, więc takie parametry w zupełności wystarczają.

Dużą zaletą pojazdu jest spora bateria LiFePO4, która według producenta w pełni naładowana pozwoli pokonać dystans 300 km. Zakładając, że jest realny do osiągnięcia wynik, to przy robieniu dziennie 15 km, można by go ładować raz na kilka tygodni.

Pojazd dostępny jest w dwóch wariantach rozstawu osi, odpowiednio dla modeli dwumiejscowych oraz czteromiejscowych. Wynosi on 161 cm lub 197 cm.

Wuling Air EV będzie można kupić w Indonezji w cenie od 8250 do 9745 dolarów, w zależności od wersji.

Wuling Air EV

Źródło

You may also like...