Nokia G400 zrywa z tradycją budżetowych smartfonów HMD Global

W sieci pojawiły się nowe przecieki dotyczące kolejnego smartfona HMD Global. Będzie nim Nokia G400, która zrywa z dotychczasową strategią budżetowych urządzeń.

Dotychczas HDM Global, pod szyldem Nokii produkowało budżetowe smartfony z małymi ekranami, co miało zachęcić klientów do zakupu. Ta strategia zupełnie się jednak nie sprawdziła, gdyż chińscy rywale oferowali podobny sprzęt w bardziej atrakcyjnych cenach, więc sprzęt HMD Global wzbudza znikome zainteresowanie.

Fińska firma najwyraźniej zamierza zmienić strategię i przestawić się na produkcję urządzeń z większymi i lepszymi ekranami. Na styczniowych targach CES zapowiedziała nowy model Nokia G400, który będzie jej pierwszym sprzętem z wyświetlaczem 120 Hz.

Od tamtej pory nie mieliśmy żadnych nowych informacji na temat tego telefonu, lecz to się właśnie zmieniło. W sieci pojawiła się bowiem instrukcja sprzętu, która zdradza kilka szczegółów technicznych. Zawiera szkice wskazujące m.in., rozmieszczenie przycisków, tacki na kartę SIM i portu USB-C oraz pokazuje potrójny aparat tylny.

Według najnowszych doniesień, Nokia G400 otrzyma 6,6″ wyświetlacz z notchem w kształcie kropli wody, otoczony bardzo cienką ramką. Smartfon będzie także dysponował procesorem Snapdragon 615, zaś systemem operacyjnym prawdopodobnie zostanie Android 12.

Nieoficjalnie mówi się, że Nokia G400 może kosztować 239 dolarów. Oczywiście nie jest to cena oficjalna, więc nie ma pewności, że uda się ją utrzymać.

Nokia G400

Źródło

You may also like...