Więcej mocy dla Cybertruck; nowa wersja dostanie 4 silniki

Tesla planuje wzmocnić swą flagową ciężarówkę Cybertruck. Przyszłoroczny model będzie miał na wyposażeniu aż cztery silniki elektryczne, zapewniające jeszcze lepsze osiągi.

Zaprezentowana w 2019 roku Tesla Cybertruck już teraz jest bardzo szybkim samochodem. Ten niemal 6 metrowy mastodont, w najmocniejszej wersji z trzema silnikami, pierwszą setkę potrafi osiągnąć już poniżej 3 sekund. Co zważywszy na 3 tony masy własnej jest rewelacyjnym wynikiem, a przy tym na jednym ładowaniu pokona dystans niemal 800 km.

Konkurencja jednak nie śpi i wprowadza do sprzedaży elektryczne ciężarówki z czterema silnikami. Takie wyposażenie posiadają m.in., Rivian R1T, czy też nowy elektryczny Hummer EV. Tesla uznała więc, że nadszedł czas, by wzmocnić swą ciężarówkę. Dyrektor firmy zapowiedział, że w przyszłym roku pojawi się wariant z czterema motorami, z których każdy będzie napędzał jedno koło. Producent zapewnia, że zapewni to niezależną i bardzo szybką kontrolę momentu obrotowego dla każdego koła.

Więcej silników zapewni nowe możliwości, gdyż użytkownik będzie mógł wybrać także napęd przedni lub tylni i przełączać się pomiędzy nimi w razie potrzeby. Oprócz tego pojazd będzie mógł poruszać się niczym krab.

Więcej szczegółów na temat mocniejszej wersji Cybertruck, poznamy jednak dopiero pod koniec stycznia przyszłego roku. Wówczas będzie wiadomo ile producent zażyczy sobie za nowy wariant, a także jakie będą jego osiągi.

Cybertruck

Źródło

You may also like...