Odpowiedzi Asystenta Google staną się pełniejsze

Google usprawnia swego głosowego pomocnika. Asystent Google dostał właśnie nowy system, dzięki któremu jego odpowiedzi staną się bardziej użyteczne.

Asystent Google jest stosunkowo świeżym głosowym pomocnikiem, a przez to jego funkcjonalność na tle konkurencji wypada nieco słabiej. Inżynierowie amerykańskiego koncernu wciąż pracują więc nad rozszerzaniem jego możliwości i właśnie zapowiedziano kolejne usprawnienia, które mogą się wielu osobom bardzo przydać.

Asystent Google

Usprawnienia dotyczą funkcji wyszukiwania informacji w sieci, będącej głównym atutem pomocnika. Dotychczas czytelność prezentowanych danych pozostawiała nieco do życzenia, więc teraz to zmieniono. Informacje prezentowane na kartach są nie tylko bardziej czytelne, ale też pełniejsze. Jeśli więc poszukujemy informacji o kotach, Asystent Google wzbogaci je o zdjęcia różnych ras futrzaków. W ten sposób lepiej zobrazuje dostarczone nam szczegóły. Gdy z kolei chcemy znaleźć informacje o wartości akcji interesującej nas spółki, dostaniemy ją wraz z wykresem zmiany kursu. Pozwoli nam to sprawdzić jak w ostatnim czasie zmieniała się wycena akcji przedsiębiorstwa i czy warto w nie zainwestować.

Asystent Google

To jeszcze nie wszystkie nowości wprowadzone w cyfrowym pomocniku. Dodano do niego również bardzo przydatne narzędzia, takie jak kalkulator napiwków, symulator metronomu, czy poziomicę.

To nie pierwsze zmiany wprowadzone w cyfrowym asystencie na przestrzeni ostatnich miesięcy i na pewno nie ostatnie. W przyszłości możemy więc oczekiwać kolejnych usprawnień oraz nowych funkcji poprawiających użyteczność pomocnika.

Asystent Google

Źródło: Blog.google

You may also like...