WhatsApp popularniejsze od Facebooka

Na rynku dostępnych jest wiele usług i aplikacji zapewniających mobilną komunikację i przesyłanie sobie wiadomości tekstowych. Ale która z nich jest obecnie najpopularniejsza? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – WhatsApp.

Witryna On Device, przeprowadziła badanie rynku dotyczące popularności poszczególnych aplikacji i usług do mobilnej komunikacji, takich jak: Facebook, WhatsApp, Hangouts, BlackBerry Messenger, Snapchat, Skype, Line, WeChat oraz wielu innych.

Przepytano łącznie 3759 użytkowników smartfonów na platformach Android oraz iOS, pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Afryki Południowej, Indonezji, oraz Chin. Po podsumowaniu wyników wyszło, iż użytkownicy najchętniej korzystają z programu WhatsApp. Znacznie chętniej, niż chociażby z Facebooka.

Zastanawiający w tym badaniu jest w brak zestawieniu systemu Windows Phone, a także Europy. Gdyby uwzględnić te elementy w raporcie, wyniki mogłyby być nieco inne.
Poza tym samo badanie także było dość tendencyjne, bowiem respondentom zadano pytanie: “której z aplikacji społecznościowych używasz co najmniej raz w tygodniu?”. Brakuje więc szczegółowych danych na temat częstotliwości korzystania z programu, a także liczby wysyłanych wiadomości, a to jest bowiem najważniejsze.

Źródło: Telegraph.co.uk

You may also like...