MiniBrake ułatwi naukę jazdy na rowerze

Nauczenie się jazdy na rowerze nie jest wbrew pozorom taką łatwą czynnością. Choć pewnie bardziej przeżywają ją rodzice, niż same dzieci. I właśnie dla rodziców jeden z węgierskich wynalazców zaprojektował urządzenie o nazwie MiniBrake, które ułatwi naukę.

MiniBrake to zdalnie sterowany hamulec zakładany na typową ramę roweru, który nie pozwoli dziecku próbującemu opanować rower, jechać zbyt szybko, lub oddalić się od rodzica. Urządzenie sterowane jest przy pomocy pilota i rodzic za jednym naciśnięciem przycisku może spowolnić jednoślad i doprowadzić do całkowitego zatrzymania.

Jak szybko rower się zatrzyma, zależy od jego aktualnej prędkości, jednak producent zapewnia, że bezpieczna długość hamowania to około pół metra.

System działa w maksymalnej odległości 50 metrów i posiada diodę LED, która informuje o ilości energii pozostałej w baterii, a także potwierdza, że wszystkie podzespoły pracują prawidłowo. Dla bezpieczeństwa dziecka, gadżet zaprogramowano tak, że wyczerpanie się baterii, lub wyjechanie poza zasięg pilota, automatycznie włącza hamulec.

Urządzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 2 lat i wadze do 35 kilogramów. Produkt trafi na rynek już w czerwcu w cenie 80 dolarów.

MiniBrake

MiniBrake

MiniBrake

MiniBrake

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...