Kolejny smartfon BlackBerry od Porsche Design

Kanadyjskie BlackBerry przeżywa obecnie trudne czasy szukając inwestora, a być może nabywcy całej firmy, ale nie przeszkadza to wprowadzać na rynek specjalnych modeli smartfonów, przeznaczonych dla najbogatszego klienta.

Porsche Design P’9982 jest właśnie takim telefonem bazującym na modelu Z10, lecz bardzo poważnie zmodyfikowanym przez projektantów z Porsche Desing. Jest to kolejna współpraca obu firm, której efektem jest elegancki telefon wykonany z wysokiej klasy materiałów.

Od strony technicznej, jest to standardowy Z10 wyposażony w 4,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, oraz 8-megapikselową kamerę. Systemem operacyjnym jest BlackBerry OS 10.2. Wzornictwo to już inna kwestia. Obudowę smartfonu wykonano z nierdzewnej stali, zaś tylny panel pokryto wysokiej jakości włoską skórą, którą której w limitowanej edycji (tylko 500 egzemplarzy) użyczył krokodyl.

Porsche Design P’9982 w standardowej wersji dostępny jest już od kilku dni, jednak limitowana edycja pojawi się dopiero w grudniu.

Źródło: Blackberry.com

You may also like...