Ładowarki Fujifilm mogą porazić prądem

Fujifilm poinformowało o wycofaniu z rynku 270 tys. ładowarek aparatów fotograficznych. Powodem tej decyzji jest wada fabryczna produktu, która może spowodować porażenie prądem podczas korzystania ze sprzętu.

Nie tylko nieoryginalne ładowarki mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Czasem zdarza się, że również firmowe produkty mają wady fabryczne i mogą porazić prądem podczas użytkowania.

Fujifilm ogłosiło właśnie wycofanie z rynku ponad 270 tys. zasilaczy do ładowania aparatów fotograficznych, których wtyczka może porazić użytkownika prądem. Element ma bowiem wadę produkcyjną i może pęknąć lub zostać w gniazdku, a wówczas jest ryzyko, że użytkownik może mieć kontakt z nieosłoniętymi przewodami.

Wadliwe zasilacze znajdują się w takich modelach aparatów fotograficznych, jak XP90, XP95, XP120, XP125, X-A3 oraz X-A10. Jeśli posiadacie któryś z nich, to warto udać się na stronę producenta, gdzie można sprawdzić numer seryjny. Pozwoli to upewnić się, czy nasza wtyczka również kwalifikuje się do wymiany.

Na szczęście na razie nie stwierdzono, by wadliwy element spowodował obrażenia, ale przy takiej liczbie wtyczek, byłaby to tylko kwestia czasu.

Fujifilm

Źródło: Cpsc.gov

You may also like...