Koniec beta testów Oreo dla Galaxy S8

Dziś oficjalnie kończą się beta testy Androida 8.0 Oreo dla modeli Galaxy S8 oraz S8+. Może to oznaczać, że dystrybucja pełnej wersji nowej aktualizacji rozpocznie się już niedługo.

Użytkownicy flagowego smartfona Samsunga, być może za kilka dni otrzymają upragnioną aktualizację, która przyniesie im Androida 8.0 Oreo. Na początku bieżącego miesiąca pojawiły się bowiem plotki, że jej premiera może odbyć się jeszcze w styczniu.

Wprawdzie informacja wydawała się mało prawdopodobna, to nie można wykluczyć, że tak właśnie będzie. Dziś Samsung wysłał do testerów bety nowego Androida informację, o oficjalnym zakończeniu sprawdzianu aktualizacji. Oczywiście nie gwarantuje to, że aktualizacja pojawi się za dzień lub dwa, ale można założyć, że premiera nie jest już zbyt odległa.

Trudno przewidzieć od których Samsung zacznie dystrybucję aktualizacji, ale jest niemal pewne, że najpierw otrzymają ją modele z firmowym oprogramowaniem producenta. Operatorzy muszą bowiem wcześniej zatwierdzić każdą nową aktualizację, a to zwykle zajmuje kilka tygodni.

Galaxy S8

Źródło: Droid-life.com

You may also like...