78 mln pobrań Super Mario Run

Bloomberg poinformował, że wydana na platformę iOS gra Super Mario Run, została dotychczas pobrana 78 mln razy. Liczba ta może wydaje się spora, ale to wcale nie oznacza, że tytuł przyniósł wydawcy sporą kasę.

Nintendo początkowo wzbraniało się przed wydawaniem na smartfony swych najpopularniejszych gier, ale gdy okazało się, że tego właśnie oczekuje rynek, zaczęło serwować najbardziej znane marki.W zeszłym roku, oprócz Pokemon Go otrzymaliśmy również Super Mario Run, które jednakże ukazało się tylko na iOS. Wersja pod Androida będzie dopiero w marcu, ale warto przyjrzeć się jak kształtuje się popularność gry już obecnej na rynku. Według Blomberga dotychczas pobrano ją w liczbie 78 mln kopii.

Teoretycznie to całkiem dobry wynik, ale w rzeczywistości tak nie jest. Okazuje się bowiem, ze jedynie 5% użytkowników gry zapłaciło 10 dolarów za jej pełną wersję. To oznacza, że Nintendo sprzedało mniej więcej 3,9 mln kopii, natomiast pozostali korzystają z darmowej wersji. Przypomnę tu, że darmowe są jedynie trzy pierwsze poziomy, natomiast za odblokowanie pozostałych, podobnie jak reszty funkcji gry, należy zapłacić wspomniane 10 dolarów.

ZOBACZ NAJTAŃSZE GRY NA PC I KONSOLE

W sprzedaży Super Mario Run nie pomagają też mieszane oceny pojawiające się w serwisach. Niektórzy chwalą tytuł, ale wiele osób uważa, że 10 dolarów za grę mobilną, to cena mocno przesadzona, Nie mówiąc już o tym, że potrzebujemy do zabawy ciągłego połączenia z siecią, co ogranicza jej funkcjonalność.

Wkrótce przekonamy się, że podobną popularność Super Mario Run uzyska na Androidzie.

Źródło: Twitter.com

You may also like...