Galaxy S8 również z 6 GB RAM?

Najnowsze doniesienia sugerują, że Galaxy S8 prawdopodobnie nie będzie ograniczał się tylko do 4 GB RAM. Producent przygotowuje bowiem jeden z wariantów, który może otrzymać 6 GB RAM.

Z wcześniejszych doniesień dotyczących specyfikacji technicznej Samsunga Galaxy S8 wynikało, że wprawdzie producent przygotuje dwa warianty tego modelu, czyli standardowy S8 oraz S8 Plus, to oba posiadać mają 4 GB RAM.Najnowsze plotki wskazują jednak, że tak nie będzie. Jedno ze źródeł sugeruje bowiem, że Samsung planuje większą różnorodność w zakresie ilości wbudowanej pamięci. Ponoć model wyposażony w 64 GB pamięci użytkowej będzie mieć 4 GB RAM, jednak wersja ze 128 GB pamięci otrzyma już 6 GB RAM.

Wprawdzie była jeszcze sugestia, że Samsung może przygotować wersję z 256 GB pamięci użytkowej oraz 8 GB RAM, jednak ta informacja została już zdementowana.

Co ciekawe wariant z 6 GB RAM nie będzie dostępny w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Źródła sugerują bowiem, że Samsung przygotowuje go na rynek chiński, aby móc w ten sposób rywalizować z lokalnymi producentami, którzy oferują już w swych telefonach taką ilość pamięci.

Naturalnie trzeba pamiętać, że powyższe informacje nie są potwierdzone. Jednak wypuszczanie na rynek telefonu z 4GB RAM, w momencie gdy konkurencja oferuje więcej pamięci, nie byłoby rozsądnym wyjściem. Tym bardziej że, Samsung zaoferuje w Galaxy S8 asystenta Bixby, który działając w tle na pewno będzie potrzebował więcej pamięci.

Źródło: Twitter.com

You may also like...