Apple szykuje tańszą wersję słuchawek AirPods Pro

Inżynierowie Apple pracują nad nową, tańszą wersją słuchawek AirPods Pro. Wariant Lite będzie dostępny w bardziej przystępnej cenie.

Wprowadzone niedawno do sprzedaży słuchawki AirPods Pro, to bez wątpienia kawał świetnego sprzętu. Oferują niezły wygląd, funkcjonalność, a także całkiem przyzwoitą jakość dźwięku. Niestety ich poważną wadą jest cena, która na polskim rynku wynosi niemal 1200 zł. Wiele osób chciałoby mieć taki sprzęt, lecz uważa, że kosztują stanowczo zbyt wiele, więc wolą poszukać czegoś tańszego.

Dla Apple rzecz jasna jest to utrata potencjalnych zysków, więc firma planuje to zmienić. Według serwisu DigiTimes, inżynierowie koncern pracują nad nową, znacznie tańszą wersją słuchawek. Model o roboczej nazwie AirPods Pro Lite, będzie miał całkowicie nową konstrukcję procesora o nazwie SiP. Zapewne także pojawi się w nim kilka ograniczeń w porównaniu do oryginału, które pozwolą obniżyć cenę.

Dokładna cena słuchawek na razie pozostaje wyłącznie w sferze domysłów. Mówi się jednak, że uplasuje się pomiędzy kosztującymi 159 dolarów słuchawkami AirPods 2 oraz topowym modelem AirPods Pro.

Przecieki sugerują, że nowe słuchawki mogłyby trafić do sklepów już w połowie bieżącego roku. To jednak bardzo luźny termin, gdyż koronawirus może pokrzyżować te plany i opóźnić premierę. Pamiętajmy, że pod koniec marca Apple zamierza zorganizować nowy event, więc być może poznamy więcej szczegółów dotyczących nowych słuchawek.

AirPods Pro

Źródło

You may also like...